Сьогодні в Україні книжки читають 30-33% населення, що у 2-2,5 рази менше, ніж у Європі.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив президент Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Олександр Афонін повідомив, що близько 40% книжок, які видаються в Україні, не доходять до споживача і залишаються лежати на складах. Однією із причин цього він вважає різке зниження культури читання.

«Нещодавно проводилися дослідження, згідно з якими 51% населення України взагалі не бере книжку в руки. 49% громадян читають книжки, але із них 28% відкривають її тільки один раз на рік. За нашими оцінками, сьогодні в Україні книжки читають 30 - 33% населення, що у 2-2,5 рази менше європейської аудиторії», - нарікає президент Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

«І книга вже починає мстити за неповагу до неї. Щоб зрозуміти це, варто лише подивитися новинні канали. Скоро ця помста проявиться у нездатності держави забезпечити технічний, економічний розвиток, впровадження нових технологій. Адже ми - вихідці з країни, яка виробляла надзвичайно складну технічну продукцію, перетворилися на країну-споживача винятково імпортного товару. Бісмарк свого часу сказав фразу, яка застосовна не тільки до армії: «Та країна, яка не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу», - заявив Афончін.

«Сьогодні народ із спільноти, яка прагне до розвитку, творчості, самовдосконалення, перетворюється у натовп, готовий тільки споживати і не здатний у критичних умовах згрупуватися і за рахунок власних знань, умінь, виробничої бази забезпечити себе всім тим, що необхідно для її виживання», - додав він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

315