У Києві після впровадження медичної реформи кількість звернень до лікарів збільшилася на 17%. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, у ході прес-конференції заявив начальник управління медичної допомоги МОЗ України Костянтин Надутий.

«Відкриття амбулаторій відразу дає результат. Так, збільшилася кількість відвідувань лікарів з профілактичною метою. Коли поліклініка була далеко, а не у сусідньому дворі, люди не йшли туди, поки серйозно не хворіли. Тепер вони йдуть вимірювати тиск, рівень цукру у крові або зробити кардіограму. Число таких звернень зросла на 17%», - сказав він.

За словами Наддутого, саме профілактика допомагає виявити на ранній стадії рак, СНІД і т.д. Крім того, чиновник підкреслив, що з відкриттям амбулаторій у Києві спостерігається тенденція зниження рівня госпіталізації. Надутий пов'язує це з тим, що сімейні лікарі почали виконувати свої функції.

«У світі сімейний лікар бере на себе 80-90% звернень. У нас до реформи - 25-30%. Однак сьогодні ця функція починає проявлятися: рівень госпіталізації падає, а число звернень до вузькоспеціалізованих лікарів зменшується», - зазначив він.

Надутий підкреслив, що реальні цифри, які свідчать про користь медреформи в Україні, будуть відчутні через 5 років.

У той же час координатор проекту «Реформування сектору охорони здоров'я» Олександра Бетлій заявила, що, згідно з дослідженням, проведеним Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, у процесі впровадження медреформи спостерігаються негативні моменти.

Зокрема, це відсутність чіткої інформаційної кампанії серед лікарів і населення, відсутність достатньої кількості сімейних лікарів з відповідною кваліфікацією, вибіркове підвищення заробітної плати для медперсоналу, закриття сільських дільничних фельдшерських пунктів, недофінансування медреформи у цілому.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова стурбована закликами скасувати медичну реформу і не вірить у те, що ця реформа буде скасована. «Зміни ми почали із запізненням. Цим потрібно було займатися у 90-і роки. Але їх потрібно проводити. І чим швидше ми будемо змінювати ставлення, будемо підтримувати фінансово цей державний пріоритет, думаю, що результати дадуть про себе знати протягом 5-7 років», - заявила Богатирьова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246