Голова правління Національного депозитарію України Сергій Румпа констатує, що при створенні Центрального депозитарію на базі НДУ поточна діяльність органу здійснюватиметься у звичайному режимі, щоб не постраждали швидкість та якість надання послуг.

Про це він розповів в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр».

«На нашому сайті міститься інформація про передані глобальні сертифікати (ГС). Зараз таких вже більше 3000. Передача глобальних сертифікатів йде за планом. Дані з системи обліку ВДЦП перекачуються у систему обліку НДУ, яка створена для збільшення швидкості відкриття рахунків та зарахування на них паперів», - зазначив він.

При цьому, за його словами, цей процес гальмують кілька факторів.

«Однак цей процес ускладнюють кілька чинників. По-перше, емітенти, які не отримали код або у яких він неправильний, повинні будуть отримати код, інакше НДУ не прийме на зберігання їхній глобальний сертифікат. По-друге, не всі зберігачі цінних паперів уклали з НДУ договори. Це особливо важливо у період зборів акціонерів. Хранителі несуть відповідальність за своїх клієнтів, і щоб передача ГС була можлива, їм необхідно укласти з нами договір. Крім того, дуже важливо, щоб хранителі щодня виходили на зв'язок з НДУ», - додав голова правління НДУ.

Він зазначив, що емітентам також слід укласти з НДУ договори, а також оновити документи, пов'язані з ідентифікацією клієнта. Румпа висловив переконаність, що передача глобальних сертифікатів повинна завершитися до жовтня цього року.

Коментуючи плани на цей рік, він сказав, що діяльність НДУ буде здійснюватися у звичайному режимі.

«Наше головне завдання на цей рік - створення Центрального депозитарію на базі НДУ. При цьому наша поточна діяльність повинна здійснюватися у звичайному режимі, щоб не постраждали швидкість та якість надання послуг. Враховуючи зростаючі навантаження, ми плануємо продовжувати навчання персоналу, розширювати канали комунікацій, щоб завжди бути на зв'язку з клієнтами, щоб жодне питання не залишалося без відповіді», - підкреслив Румпа.

За його словами, сьогодні триває активна робота з удосконалення програмного продукту, розробки нових моделей взаємодії з партнерами, а також триває запуск системи електронного документообігу, який дозволить взаємодіяти з емітентами в електронному вигляді.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207