Керівник групи радників глави Національного банку України Валерій Литвицький вважає, що політика регулятора щодо стабілізації гривні виправдала себе.

«Саме тому, що вона стабільна, українці їй довіряють. Третина року вже минула і ми можемо сказати, що ця довіра зміцніла. Якщо ви запитаєте, які аргументи, я б назвав два: по-перше, якщо валюта стабільна, то від неї не позбавляються, а економлять. Підтвердження цьому - з початку року депозити населення у гривнях зросли більш ніж на 16%, а депозити у валюті скоротилися. По-друге: довіру до гривні відображено станом валютного ринку. Він за весь поствиборчий період стабільний», - зазначив він.

Також, за його словами, одним з важливих факторів довіри до нацвалюти є високий рівень співпраці НБУ і уряду за підтримки Президента і парламенту.

Литвицький констатує, що стабілізації гривні сприяє і цінова ситуація.

«Я почав з того, що стабільна гривня у внутрішньому вимірі - це купівельна спроможність гривні або її рівень обміну на товари та послуги, тобто, як ціни поводяться. Стабільна гривня - це гривня при низькій інфляції. Купівельна спроможність такої валюти не відчуває ерозії. Починаючи з травня 2011 року, щомісячне зростання цін менше 0,5%. Ціни або взагалі не змінюються, або навіть трохи знижуються», - сказав керівник групи радників глави НБУ.

Експерт переконаний, що нинішній ситуації на валютному ринку також допомагає стан платіжного балансу.

«Нарешті, слід згадати про стан платіжного балансу. На валютний ринок впливає те, скільки надходить валюти, скільки виходить валюти. У нас 4 місяці поспіль в країну заходить валюти набагато більше, ніж очікувалось. Це означає, що відтоки з торговельного балансу валютою компенсуються з надлишком притоками по капітальних, фінансових операціях. Такий стан платіжного балансу, такий стан цінової ситуації і такий стан валютного ринку дає відповідь на запитання, чому зберігається довіра», - сказав керівник групи радників глави НБУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

314