Російський газовий монополіст «Газпром» діятиме відповідно до укладеного у 2009 році контракту в питанні недобору Україною газу.

Про це заявив заступник глави «Газпрому», генеральний директор «Газпром експорт» Олександр Медведєв на прес-конференції в Москві.

«За контрактом фіксуються обсяги недобору, і ми маємо право за контрактом вимагати оплати цих не відібраних обсягів, тому будемо вести роботу відповідно з контрактом», - сказав Медведєв, відповідаючи на запитання, чи вимагатиме «Газпром» 7 млрд доларів за недобір газу минулого року, повідомляє «УНІАН».

Відповідаючи на запитання, чи судитиметься «Газпром» з «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражному суді, Медведєв сказав: «Вам, прямо, все розповісти». «Пам'ятаєте фільм: або я веду її до РАГСу, або вона мене веде до прокурора. Краще до РАГСу, ніж до прокурора», - додав він.

Нагадаємо, «Газпром» виставив НАК «Нафтогаз України» рахунок на 7 мільярдів доларів за газ, який Україна не закуповувала у 2012 році.

«Нафтогаз» направив «Газпрому» відповідь з викладенням своєї позиції, яка полягає в тому, що компанія виконала всі фінансові зобов'язання перед «Газпромом» у 2012 році.

Згідно з контрактом на закупівлю газу від 2009 року, мінімальний обсяг газу, до якого застосовано умову «бери або плати» (take-or-pay), становить 33,3 млрд кубометрів. «Нафтогаз України», за попередньою інформацією, закупив у 2012 році близько 25 млрд кубометрів газу. При цьому українська сторона своєчасно попередила «Газпром» про скорочення закупівлі газу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1479 грн.
228