В Україні, за попередніми прогнозами синоптиків, очікується спекотне літо з можливими проявами аномально високих температур. Про це розповів директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

«В Україні і в світі спостерігається тенденція зростання температури літнього періоду. За останні 20 років температура зросла з 1 до 1,8 градуса. У такому разі можемо чекати тільки спекотне літо, з температурним режимом вище норми. Цього літа ми можемо очікувати значну кількість днів з високою температурою», - заявив Кульбіда.

За його словами, сьогодні неможливо спрогнозувати, чи будуть в Україні крайні прояви високої температури, наприклад, до +42 градусів, але і відкидати цього не можна.

«Раніше ми говорили про прояви надзвичайно високих температур тільки у південних або східних регіонах, проте сьогодні істотно зростає ймовірність таких температур і на півночі, і на заході», - додав Кульбіда.

Головний синоптик зазначив, що межа передбачуваності конкретних прогнозів погоди на конкретній території дуже обмежена можливостями метеорологічної науки та математичного моделювання. Більш ніж на 15 діб немає сенсу сьогодні проводити будь-які розрахунки, передає «РБК-Украина».

«Прогнози на більш тривалі періоди можна складати, але за допомогою інших методів (методів підбору аналогів пошуку порівняння одних ситуацій з іншими). Ці методи дуже ненадійні. У цій ситуації ми можемо говорити тільки про тенденції», - підсумував Кульбіда.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

570