Україна може отримати гроші на реконструкцію газотранспортної системи від міжнародних фінансових інститутів за умови дотримання європейського законодавства. Таку думку висловив директор Секретаріату Енергетичного співтовариства Янеш Копач на прес-конференції у рамках 4-го Європейсько-українського енергетичного дня.

«Україна має проблему - це застарілі трубопроводи, які повинні бути переобладнані, і для цього потрібні гроші, а ці гроші пропонуються міжнародними фінансовими інститутам за умови дотримання енергетичного законодавства ЄС», - зазначив Копач.

За його словами, Україна зробила вже чимало у цьому напрямі, але повинна завершити розпочаті процеси, повідомляє «РБК-Украина».

«Дещо в Україні вже відбулося, «Укртрансгаз» був відділений від НАК «Нафтогаз» України, це, як я розумію, серія заходів, які ще не завершені повністю. Орган, який встановлює ціну на використання цих трубопроводів, повинен бути повністю незалежним, без політичного впливу. Це, на жаль, ще не реалізовано в Україні. З іншого боку, ці трубопроводи надзвичайно важливі не тільки для України, але також для всієї Європи», - пояснив Копач.

Як повідомляв ForUm, 13 травня ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що у вересні цього року Україна розраховує отримати кошти від Європейського інвестиційного банку та ЄБРР на модернізацію ГТС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

316