Статус спостерігача у Митному союзі матеріальних вигод не принесе, для їхнього отримання треба прийняти весь комплекс напрацьованих зобов'язань, заявив помічник президента РФ Юрій Ушаков.

«Спостерігати за процесами інтеграції, спостерігати за зміцненням господарських зв'язків, торгово-економічною взаємодією трьох країн, напевно, досить захоплююче, але це споглядання ніяких матеріальних вигод для конкретної країни, для її населення не приносить», - заявив Ушаков на брифінгу у Москві.

Він додав, що для реальної співпраці і отримання дивідендів від інтеграційних процесів потрібно прийняти весь комплекс напрацьованих Росією, Казахстаном і Білорусією зобов'язань і правил поведінки. «Тобто увійти всередину процесу. Без цього матеріального навару, до якого, очевидно, прагнуть інші країни, не отримаєш. Це я про спостерігачів», - сказав Ушаков, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що нещодавно відбулося засідання Вищої євразійської економічної ради, де проходила відкрита дискусія глав держав країн Митного союзу і в якій брали участь президенти України і Киргизії.

«Атамбаєв і Янукович уважно стежили за тим, як проходить робота у такому форматі», - сказав помічник президента РФ, додавши, що лідери країн МС обговорювали, не приховуючи, наявні відмінності у підходах. Ушаков підкреслив, що «споглядання - теж процес цікавий».

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров відбув з робочим візитом до Мінська для участі у засіданні Ради глав урядів СНД.

29 травня Президент України Віктор Янукович заявив, що меморандум про участь України в роботі Митного союзу буде підписаний у Мінську 31 травня, під час засідання Ради глав урядів СНД.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

283