Відповідальність за напад на медпрацівників екстреної допомоги необхідно посилити, прописавши відповідні норми у законодавстві. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, у ході прес-конференції заявив лікар станції швидкої допомоги, голова Вільної профспілки працівників швидкої допомоги Максим Іонов.

Зокрема, він зазначив, що напади на медиків екстреної допомоги останнім часом почастішали, пов'язуючи це зі збільшенням рівня агресії у суспільстві. «Питання захисту медиків залишається відкритим. Ми роками представляємо свої пропозиції, але, на жаль, вони розчиняються... Необхідно забезпечити захист, прописавши його на законодавчому рівні», - сказав Іонов.

За його словами, у чинному законодавстві чітко не прописаний захист медиків. Є кілька слів про співробітників екстреної допомоги, яких необхідно прирівняти до рятувальників, але сам функціонал не прописаний», - задався питанням лікар.

Медики, які виїжджають на виклик, додатково ризикують через норми доїзду до пацієнта за 10, 20 хвилин, оскільки змушені на великій швидкості пересуватися містом, виїжджати на зустрічну смугу, перетинати перехрестя, при цьому якість автомобілів залишає бажати кращого.

Окремо Іонов акцентував увагу на обслуговуванні пацієнтів у стані алкогольного сп'яніння. «За дві-три години доводиться заспокоювати подібних пацієнтів, хоча цей час можна було б використати для людей, які більше потребують екстреної допомоги».

Крім того, на переконання голови профспілки, видавати медикам травматичну зброю, газові балончики, електрошокери недоцільно. Хоча б тому, що більшість медиків - жінки старше 40, які не здатні скористатися зброєю. «До того ж лікар повинен надавати допомогу, а не протидіяти (можливим нападам. - Ред.)».

У свою чергу, експерт з медичного права Громадської ради МОЗ України Зоряна Черненко вважає, що необхідно посилити роль профспілок, забезпечивши виконання чинного законодавства. Зокрема, сформувати бригади з молодих і сильних людей, здатних захистити себе, а також гарантувати швидкий доїзд правоохоронців на місце події.

Як повідомляв ForUm, 24 травня психічно хворий житель Запоріжжя викликав бригаду «швидкої», а коли медики прибули на місце, напав на них з кислотою і побутовим льодорубом. У результаті загинула 29-річна вагітна фельдшер, яка пропрацювала на «швидкій» дев'ять років, а лікар-кардіолог і другий фельдшер з пораненнями та опіками госпіталізовані.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

310