Європейська комісія оголосила про досягнення угоди щодо внесення до Шенгенського договору поправок, які визначають порядок застосування тимчасових заходів щодо прикордонного контролю в країнах зони у виняткових обставинах.

Ці поправки до Шенгенського договору, узгоджені з Європейською комісією, Європарламентом і урядами країн-учасниць, будуть представлені для затвердження на засіданні Європейського парламенту в червні або липні цього року.

Зокрема, в поправках говориться, за яких обставин країна Шенгенської зони, яка має серйозну загрозу своїй безпеці, може тимчасово вводити заходи прикордонного контролю. Ці заходи будуть вводитися на максимальний термін у два роки, залежно від типу загрози.

У разі терористичного нападу угода дозволяє негайно вводити заходи прикордонного контролю на термін від 10 днів до двох місяців, повідомляє «ВВС».

Угода також передбачає наділення Європейського прикордонного агентства FRONTEX повноваженнями на проведення інспекцій в окремих країнах, позапланові перевірки з метою запобігання незаконного прикордонного контролю.

Нагадаємо, Шенгенські домовленості дозволяють громадянам 26 європейських країн, що підписали їх, вільно переміщатися через кордони, не наражаючись на паспортний контроль.

Зараз до Шенгенської зони входять 26 країн: 22 з 27 держав ЄС, а також Норвегія, Ісландія, Швейцарія і Ліхтенштейн. Британія не є учасницею договору.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

696