У разі, якщо абітурієнт буде запідозрений у використанні під час проходження ЗНО телефону або іншого технічного пристрою, може бути оголошена технологічна перерва. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева.

«Зараз у Мін'юсті юстується спільний наказ Міносвіти і МВС. Ми над ним працюємо досить тривалий час. У ньому передбачена інструкція щодо проведення технологічних перерв. Вони не будуть проводитися одномоментно у всіх пунктах тестування, а будуть оголошуватися в міру необхідності: коли у тих, хто проводить тестування, виникнуть будь-які підозри щодо того, що деякі абітурієнти хочуть скористатися забороненими пристроям», - заявила вона.

За словами Зайцевої, перерва триватиме близько 15 хвилин, але цей час не буде враховуватися в загальному часу тестування.

Вона також зазначила, що у разі виникнення підозри та оголошення такої перерви абітурієнту буде запропоновано показати той пристрій, який у нього є.

Зайцева нагадала, що людина, яка прийшла здавати ЗНО, повинна починати тестування без будь-яких технічних пристроїв. За її словами, прийшовши на пункт тестування, всі пристрої абітурієнт повинен залишити в спеціально визначеному місці.

«Якщо ми знаходимо під час тестування цей пристрій, згідно з нашими правилами результат даного тесту анулюється», - заявила вона і додала, що торік по всій Україні було зареєстровано 600 подібних випадків.

Також, за словами Зайцевої, цього року більше 70% пунктів тестування обладнані металодетекторами.

Як раніше повідомляв ForUm, у разі позитивного рішення комісії абітурієнт зможе пройти ЗНО під час додаткової сесії в період з 1 по 4 липня.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

503