Депутат Європарламенту Марек Сівець (група Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів, Польща), який виступав у Брюсселі на засіданні комітету з закордонних справ, розкритикував українських опозиційних лідерів.

«Занепокоєння викликає партія «Свобода», хоча її представники і не брали участь в недавньому візиті до Страсбурга. Для мене ця партія є втіленням найгірших явищ. Вони викликають занепокоєння своїм антисемітизмом, публічної боротьбою з геями і лесбіянками», - сказав він.

Сівець також засудив за антисемітські та гомофобські заяви лідера «УДАРу» Віталія Кличка та лідера «Батьківщини» Арсенія Яценюка.

«При цьому я бачив фото, де лідер «Свободи» Тягнибок, пан Яценюк і пан Кличко стоять разом, демонструючи згуртованість опозиції. І я просто не можу уявити, що це може робити така людина, як Кличко, який заявляє про себе як про європейця. Як Яценюк, який також є людиною неупередженою, може тиснути руку людині, яка публічно заявляє, що євреї - головна загроза європейської цивілізації, і стверджує, що геям і лесбіянкам немає місця в Україні? Я хотів би знати, як це», - зауважив депутат Європарламенту.

Політик зазначив, що опозиція часто не є такою однозначною.

«Адже часто ми спостерігаємо за діями опозиції, і відчуваємо до неї повагу. Але ми забуваємо, що ця опозиція не діє за єдиними принципами, і не така вже й однозначна», - додав Сівець.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

249