Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова заявляє, що кількість немовлят, від яких відмовилися батьки, зменшилася втричі. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

«Завдяки послідовним діям держави з профілактики соціального сирітства, з впровадження нової, соціально орієнтованої на сім'ю, моделі діяльності будинків дитини, нам вдалося за роки незалежності в 4,2 рази знизити показник смертності серед вихованців будинків дитини, вдвічі скоротити кількість дітей, яких переводять з одного інтернатного закладу до іншого, і на 17% збільшити реінтеграцію дітей, які виховувалися в будинках дитини МОЗ України, у сімейне оточення», - зазначила міністр.

За її словами, втричі знижена кількість дітей, від яких відмовилися батьки в акушерських стаціонарах, - з 1549 малюків у 2004 році до 566 у 2012-му.

Богатирьова зазначила, що вдала політика України щодо подолання соціального сирітства визнана 25-ма країнами Центральної та Східної Європи як кращий досвід. При цьому вона звернула увагу на те, що на сьогоднішній день назріла необхідність зосередити зусилля МОЗ та Міністерства соціальної політики на практичній реалізації Стратегії подолання соціального сирітства, яка була прийнята у 2012 році.

«Безумовно, найкраще середовище для дітей - це виховання в сім'ї. І на сьогоднішній день держава створює умови для забезпечення цього права», - сказала Богатирьова.

Але, на її думку, якщо неможливо уникнути влаштування дітей в інтернати і різко знизити кількість таких дитячих установ, то малюки повинні виховуватися в інтернатах за тими ж моделями, які існують в європейських країнах.

«Такі моделі, на наше глибоке переконання, потрібно розвивати», - підкреслила вона і висловила подяку всім, хто не байдужий до долі покинутих дітей і докладає зусиль для того, щоб змінити порядок перебування малюків у інтернатних закладах у відповідності з європейськими стандартами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178