У Фінляндії одна з найбільших дизайнерських компаній вже шостий рік незаконно використовує принт, який є практично повною копією картини «Щур у дорозі» української художниці Марії Приймаченко. Про це повідомляє «ТСН».

Картину Приймаченко в Києві побачив громадянин Фінляндії. З репродукцією він приїхав додому, переконався, що малюнки місцевої дизайнерської компанії схожі на неї як дві краплі води.

Також у сюжеті йдеться, що з 2008 року у Фінляндії, Америці та країнах Азії торгують постільною білизною, посудом, ковдрами і навіть дитячими слинявчиками з малюнками, які дуже схожі на картину Приймаченко.

Генеральний директор національного музею прикладного мистецтва Адріана Вялець порівняла картину українки з малюнком, на якому стоїть авторський значок фінської компанії, і не знайшла істотних відмінностей. «Композиція не змінювалася. Навіть нахил дерев», - зазначила Вялець.

Щоб дізнатися, де і як використовували картину Приймаченко, музей прикладного мистецтва, де зберігається оригінал, збирається написати до Фінляндії лист.

Дизайнер Кристина Исола, авторству якої належить серія «Жителі лісу», визнала плагіат через прес-реліз: «Я не замислювалася про авторські права, про те, що привласнюю чиюсь творчу роботу. Вона здавалася такою близькою, що цим лісовим дивом мені захотілося поділитися з усіма. Я розумію, що вчинила неправильно. Мені соромно».

Однак ці визнання юридичної сили не мають. «Авторські права належать родині Марії, її спадкоємцям, онукам, це Іван і Петро, ​​але право на публікацію належить музею», - зазначила директор музею.

Сім'я художниці тільки вчора дізналася про фінський скандал, але ще не вирішила, що робити. Юристи кажуть, що у разі, якщо родичі таки підуть до суду, сума їхньої матеріальної претензії цілком може стати рекордною для України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

276
Туфли осень-зима Everest