У межах річки Дніпро, її водосховищ та Дніпровсько-Бузького лиману виділені місця для 61 пляжу, з яких наразі паспортизований тільки один - у місті Херсоні.

Як повідомляє прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури, на решту паспорти не видавалися через невідповідність пляжів санітарним нормам.

«Перевірки засвідчили бездіяльність у вказаному напрямі, в першу чергу, органів місцевого самоврядування. Так, у Кіровоградській та Полтавській областях не визначені
балансоутримувачі пляжів, у Миколаївській та Запорізькій областях не розроблені плани заходів і не виділено жодної гривні на їх облаштування у поточному році. Херсонська міськрада не забезпечила вільного доступу населення до пляжів», - зазначили у наглядовому відомстві.
 

Головне управління Держсанепідслужби у Черкаській області не забезпечило належний санітарний нагляд, крім того, в поточному році не прийнято ніяких адміністративних заходів до балансоутримувачів пляжів за невиконання зобов'язань щодо їх утримання.

Головний санітарний лікар Херсонського міськуправління ГУ Держсанепідслужби в області узгодив паспорт пляжу «Південний» без будь-якої перевірки стану усунення попередньо виявлених порушень вимог законодавства.

«Недостатньою є робота і балансоутримувачів пляжів, і в першу чергу столичних. Відповідальним за зазначений напрямок комунальним підприємством «Плесо» не забезпечений своєчасний вивіз сміття з території пляжів і водойм, заходи з утримання пляжів не розроблені, попереджувальні знаки для населення не встановлені, паспорти пляжів не отримані», - повідомили в прокуратурі.

У той же час на підготовку пляжів до купального сезону з міського бюджету виділено понад 1,5 млн грн.

У цілому, за результатами перевірок органами Дніпровської екологічної прокуратури внесено 11 подань до органів місцевого самоврядування та балансоутримувачів пляжів, 3 - до органів державного санітарного та пожежного нагляду.

Як повідомляв ForUm, 28 травня міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник не виключає прийняття кадрових перестановок у випадку, якщо в найближчий тиждень ситуація з підготовкою українських пляжів до купального сезону не зміниться.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

267