Обсяги платежів, проведених через систему електронних платежів Національного банку України у 2012 році, перевищують ВВП більш ніж у 8 разів, а операції за платіжними картками становили більше 50% від ВВП. Про це заявила під час міжнародної конференції «Платіжний форум» директор Генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем Національного банку України Наталія Синявська, повідомляє прес-служба НБУ.

За її словами, сьогодні платіжний ринок України представлений такими державними платіжними системами: системою міжбанківських розрахунків НБУ (СЕП), національною системою платіжних карт - НСМЕП, шістьма картковими платіжними системами, великою кількістю систем грошових переказів і внутрішньобанківськими платіжними системами.

Синявська наголосила, що нагляд за діяльністю сучасних високотехнологічних платіжних систем, що дозволяють переводити великі суми коштів за лічені хвилини, з боку держави має бути на відповідному рівні.

У НБУ нагадали, що закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» у редакції 2012 р. врегулював питання здійснення нагляду (оверсайта) за платіжними системами і системами розрахунків.

«Сьогодні оверсайт платіжних систем стає однією з основних функцій центрального банку України, важливою складовою його діяльності щодо забезпечення фінансової стабільності держави, - сказала вона. - За даними Всесвітнього банку близько 100 центральних банків світу вже здійснюють оверсайт платіжних систем на постійній основі для забезпечення безперервного і стабільного функціонування платіжних систем і систем розрахунків».

Реалізація на практиці нагляду за платіжними системами в Україні сприятиме, на думку банкіра, підвищенню прозорості платіжного ринку України, запобіганню незаконній діяльності на ринку платіжних систем, захисту прав користувачів платіжних систем, підвищенню надійності та ефективності платіжних систем, а також їх розвитку відповідно до міжнародних стандартів.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190