У січні-квітня 2013 року обсяги вітчизняного сільгоспвиробництва зросли на 5,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року. На думку експертів, цей показник є позитивним, адже в першому кварталі основний приріст дає галузь тваринництва. А в наступні два квартали можна очікувати ще більш значного зростання виробництва сільгосппродукції завдяки вищому, ніж торік, врожаю зернових.

У аграрного сектора є сезонність. Тому, за словами керівника аналітичного департаменту консалтингового агентства «ААА» Марії Колесник, традиційно максимальні обсяги виробництва припадають саме на літній період.

«Цього року врожай очікується кращий, ніж торік. Тому, звичайно, третій квартал 2013 року покаже значно більше зростання, ніж аналогічний квартал 2012 року. Зокрема, ми очікуємо істотного приросту у виробництві зернових і олійних. Загальні показники другого кварталу теж повинні бути кращі, ніж торік, адже збір врожаю розпочнеться раніше», - зазначила експерт.

У зимово-весняний період зростання обсягів сільгоспвиробництва забезпечило тваринництво. Для збереження цієї тенденції до кінця року, на думку Колесник, є реальні підстави. По-перше, завдяки високому врожаю буде достатня кількість кормів, що посприяє розвитку тваринництва. По-друге, з боку держави продовжиться підтримка цієї галузі. Зокрема, збережеться виплата дотацій за вирощування молодняка ​​ВРХ і за здану на переробні підприємства худобу.

У свою чергу, аналітик аграрних ринків Руслан Швець додає, що всі напрями галузі тваринництва показали зростання. Так, збільшилися не тільки поголів'я худоби, але й обсяги виробництва тваринницької продукції.

«З початку року українські аграрії зберегли високі темпи у тваринництві. Так, у січні-квітні 2013 року в Україні виростили великої рогатої худоби на 3,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року, свиней - на 4% більше, овець та кіз - на 3,2%, а птиці - на цілих 9%. Це дуже суттєві показники. У результаті зросли і обсяги виробництва основних видів продукції тваринництва. Так, виробництво м'яса порівняно з першим кварталом 2012 року збільшилося на 7,3%, молока - майже на 1%, яєць - на 4%», - зазначив експерт.

Тому фахівці погоджуються, що в наступних кварталах є всі підстави сподіватися на істотне зростання виробництва в сільському господарстві.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

162