Вибори депутатів Київради та столичного міського голови повинні проводитися у 2015 році.

Це випливає з рішення Конституційного суду, яке було прийнято і оприлюднено в четвер, 29 травня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з рішенням КС, наступні чергові місцеві вибори мають проводитися одночасно на території всієї України в останню неділю жовтня 2015 року.

У рішенні КС йдеться, що після набуття чинності змін до Конституції України від 1 лютого 2011 року, що стосуються проведення виборів народних депутатів, президента та місцевих виборів, «всі чергові вибори депутатів Верховної Ради, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських , районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових чи позачергових виборах, відбуваються одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року».

Нагадаємо, термін повноважень депутатів Київради, обраних на позачергових виборах у 2008 році, завершується наприкінці травня цього року. Мер столиці Леонід Черновецький достроково склав свої повноваження ще 1 червня 2012 року. Його обов'язки виконує секретар Київради Галина Герега.

Чергові місцеві вибори в Україні заплановані на останній тиждень жовтня 2015 року.

9 березня в Конституційний суд України надійшло подання від 48 народних депутатів про офіційне роз'яснення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів », в якому йдеться, що« чергові вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією та законами України».

2 квітня Верховна Рада не підтримала у другому читанні проект постанови про призначення виборів у Києві. Документом передбачалося призначити чергові вибори в Києві на 2 червня 2013 року.

Разом з тим у Партії регіонів заявили, що чекатимуть висновку КС з приводу призначення київських виборів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

342