Будь-яка організація, яка залучає гроші громадян, повинна мати ліцензію на здійснення своєї діяльності від Національного банку України, Національної комісії з регулювання ринку фінансових послуг або Нацкомісії з регулювання фондового ринку. Якщо ж у організації таких дозвільних документів немає, швидше за все, це фінансова піраміда і зв'язуватися з нею не слід. Про це в ефірі телеканалу «БТБ» заявив голова Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Борис Візиров.

Крім того, за словами Візирова, явною ознакою того, що організація є пірамідою, може служити те, що часто шахраї пропонують отримати доходи, які в рази перевищують звичайну прибутковість банківських депозитів або інших законних фінансових чи інвестиційних інструментів. У той же час, як нагадав чиновник, будь-яка піраміда рано чи пізно завалиться, а її учасники просто втратять свої гроші.

«Сьогодні існує система жорсткого контролю з боку НБУ, Нацфінпослуг, Нацкомісії з регулювання фондового ринку. Тому в першу чергу людина повинна поставити запитання - чи є у організації визначені законодавством дозвільні документи на здійснення фінансової діяльності, чи є ліцензія від якогось із регуляторів, чи організація гарантує повернення коштів. Привабливі пропозиції, які сьогодні існують на ринку і пропонують людям моментальне збагачення, потрібно дуже тверезо і чітко аналізувати», - розповів Візиров.

Він зазначив, що будь-яка людина завжди може звернутися безпосередньо до комісії з фінпослуг і отримати інформацію про законність діяльності тієї чи іншої організації, крім того, інформація про всі компанії, які здійснюють законну фінансову діяльність, доступна на сайті регулятора.

У той же час глава Нацфінпослуг запевнив, що сьогодні існує налагоджена система співпраці з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством доходів і зборів, що допомагає більш ефективно захищати громадян від фінансових пірамід і різного роду шахраїв.

Говорячи про привабливі умови, які пропонують фінансові піраміди, Візиров сказав, що будь-яка піраміда рано чи пізно руйнується, і не слід розраховувати на моментальне «збагачення». «Щоб запустити фінансову піраміду, спочатку будь-яка фінансова схема для своєї «розкрутки» частково виконує свої зобов'язання, щоб збільшити число учасників і, відповідно, грошей. Але коли «піраміда» досягає певного обсягу, її організатори розуміють, що далі виплачувати доходи просто неможливо, і вона валиться. Після краху піраміди залишається маленький відсоток людей, які на ній збагатилися, і в кілька сотень разів більше тих, хто втратив свої гроші», - пояснив глава Нацфінпослуг.

Як зазначив Візиров, Комісія завжди стежить за появою незаконних фінансових схем і реагує на звернення громадян, якщо вони звертаються до Нацфінпослуг.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

176