Безкарність корупціонерів у МВС - це не більше, ніж міф. Про це на прес-конференції заявив заступник начальника Департаменту кадрового забезпечення МВС України Богдан Лизогуб, повідомляє прес-служба МВС.

«Корупція - соціальне явище і вона, на жаль, властива всім країнам і устроям. Що ж до недбайливих міліціонерів, які використовують службове становище у незаконних цілях, то значний відсоток подібних співробітників органів внутрішніх справ виявляють самі ж правоохоронці - співробітники Департаменту внутрішньої безпеки відомства», - зазначив він.

За словами Лизогуба, тільки в 2012 році за матеріалами співробітників підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до судів 165 адміністративних протоколів про порушення співробітниками міліції антикорупційного законодавства. До адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто 121 правоохоронця, у тому числі 21 керівника середньої і вищої ланки. Порушено також 35 кримінальних справ та розпочато 42 кримінальних провадження за вчинення співробітниками органів внутрішніх справ злочинів, передбачених статтями 368, 369, 369-2 Кримінального кодексу (отримання і давання хабара).

При цьому Лизогуб зазначив, що переважна більшість виявлених правопорушень пов'язані з отриманням винагород за вирішення питань про звільнення громадян від кримінальної чи адміністративної відповідальності.

Представник МВС також акцентував увагу на тому, що безкарність корупціонерів у МВС - це не більше, ніж міф. За його словами, всі, хто попався на хабарах, причому як рядові співробітники міліції, так і їхні керівники, притягуються до суворої адміністративної та кримінальної відповідальності. У міліцейському відомстві сформований єдиний підхід - корупціонерам і хабарникам - пощади немає і бути не може.

У свою чергу, начальник Управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з корупцією, Генеральної прокуратури України Микола Вознюк заявив, що корупція, на жаль, існує в міліції, є вона і в органах прокуратури, в навчальних закладах. «Є вона скрізь, де є чиновники, які використовують службові повноваження у власних цілях, - зазначив він.

Вознюк зазначив, що з моменту набрання чинності документа, а це - майже два роки, в міліцейському середовищі виявлені понад 500 осіб, які притягнуті до суворої відповідальності за порушення антикорупційного законодавства.

«Тільки минулого року до кримінальної відповідальності притягнуто 273 працівника міліції», - сказав він.

У той же час Вознюк зазначив, що за 4 місяці цього року представники органів прокуратури спостерігають позитивну тенденцію щодо зниження кількості співробітників органів внутрішніх справ, які притягуються до кримінальної відповідальності за корупційні прояви.

«Якщо за 4 місяці минулого року за порушення антикорупційного законодавства до відповідальності притягнуто 91 правоохоронець, то в цьому маємо всього 73», - підсумував Вознюк.

Як раніше повідомляв ForUm, 14 травня Верховна Рада внесла зміни до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194