В Україні введуть плату за перевищення допустимого навантаження на вісь вантажівок. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, заявив журналістам прем'єр-міністр України Микола Азаров після ознайомлення з експериментальним зразком автоматичного пункту габаритно-вагового контролю на автотранспорті.

«Ми познайомилися з першою ваговою станцією, що працює в автоматичному режимі на Житомирській трасі, і, на жаль, констатуємо: 80% автомобілів їдуть з перевищенням допустимого навантаження на вісь. Це абсолютно нова траса. Ви уявляєте, що відбувається на інших дорогах», - поскаржився прем'єр.

Азаров шкодує, що за 20 років незалежності в Україні не налагоджений належний контроль за станом українських доріг. «Ця контрольна станція лише початок. Ми обладнаємо основні магістралі подібними пунктами контролю протягом 2013-2014 років цілим комплексом засобів. Насамперед, це система зважування», - повідомив Азаров.

За словами прем'єра, також будуть внесені зміни в українське законодавство. «Ми законодавчо та нормативно закріпимо сплату коштів до дорожнього фонду за перевищення ваги. Проведемо роз'яснювальну роботу і розповімо, що очікує власників фур, якщо навантаження на вісь буде перевищена», - підкреслив глава уряду.

Крім того, уздовж трас будуть обладнані спецмайданчики для розвантаження/перевантаження автомобілів. Вони розміщуватимуться біля автозаправок.

«Ми діятимемо у цьому плані жорстко, тому що стан дорожнього полотна ніякої критики не витримує І якщо ми будемо надалі так же безгосподарно ставитися до доріг, то, незважаючи на вкладені кошти, залишимося без них», - резюмував Азаров.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

368