Надання Україні статусу спостерігача у структурах Митного союзу не вплине на євроінтеграційні прагнення нашої держави.

Таку думку висловив віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко в інтерв'ю журналістам.

«Я не думаю, що Європейська комісія буде проти того статусу, який ми сьогодні отримали», - сказав Бойко.

При цьому він пояснив журналістам, що сьогодні мова йшла про два рішення. Перше стосується того, що президенти досягли домовленості підписати 31 серпня у Мінську меморандум між Кабінетом Міністрів України та Євразійською економічною комісією, у якому Україні фактично буде надано статус спостерігача у Митному союзі. Другий документ, який сьогодні вже підписали президенти, стосується того, що президенти Росії, Білорусі та Казахстану підтримають прагнення України стати спостерігачем у Євразійському союзі після початку його роботи в 2015 році, повідомляє «УНІАН».

«Для нас дуже важливе це, тому що для нас важливо знати про процеси у цих об'єднаннях, мати доступ до інформації, щоб оцінити наші можливі ризики, обмеження», - підкреслив Бойко.

Він підкреслив важливість сьогоднішнього рішення для України, зауваживши, що наша держава відтепер «з відкритими очима буде дивитися на майбутнє (Євразійського) союзу, і на наше місце в цьому процесі».

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні, 29 травня, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що Євразійський економічний рада підтримала прагнення України отримати статус спостерігача в його інтеграційних організаціях.

Президент України Віктор Янукович повідомив, що меморандум про участь України в роботі Митного союзу буде підписаний в Мінську 31 травня, у час засідання Ради глав урядів СНД.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213