Вищий військовий суд Лівії переніс на 26 червня розгляд апеляції 19 українських громадян, трьох білорусів і двох росіянин, засуджених за пособництво режиму Муаммара Каддафі. Про це заявив посол України у Лівії Микола Нагорний, повідомляє «ВВС».

Всі засуджені заперечують пред'явлені їм звинувачення, стверджуючи, що прибули в країну працювати за контрактами у нафтовій галузі.

Нагадаємо, 27 серпня 2011 року лівійським повстанським батальйоном «Какаа» були затримані громадяни Білорусі, України та Росії. Всій групі пред'явлено звинувачення у відновленні військової техніки, яка використовувалася режимом Каддафі для «знищення лівійського народу».

4 червня 2012 року військовий суд Тріполі засудив 19 громадян України до 10 років ув’язнення за пособництво режиму екс-лідера Лівії Муаммара Каддафі. Крім того, один громадянин РФ (одесит з російським громадянством Олександр Шадра) отримав довічне ув'язнення, ще один росіянин і три білоруса отримали по 10 років в'язниці.

20 червня 2012 року захист українців, засуджених лівійським судом до 10 років ув'язнення за пособництво режиму екс-лідера Лівії Муаммара Каддафі, подав апеляцію на це рішення суду.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

173