Поки Міністерство внутрішніх справ розслідує обставини бійки 18 травня, встановлює особи замовників інциденту і хуліганів, від кулаків яких потерпіли люди, координатор громадського об'єднання «Боротьба» Сергій Киричук повідомив громадськості назви конкретних неформальних бандформувань, які є на «озброєнні» у Олега Тягнибока, інформує газета «Bзгляд».

У ході прес-конференції Киричук повідомив, що у вуличних заворушеннях 18 травня, під час проведення всеукраїнської акції «Вставай, Україно», на боці опозиції махали кулаками професійні спортсмени, члени неформального радикального угруповання «СІ-14». У свою чергу, так звані «спортсмени» залучили до бійки бойовиків із праворадикального угруповання «ЦСКА».

«СІ-14» керує помічник народного депутата України від фракції «Свобода» Андрія Іллєнка Євген Карась. Організація неодноразово світилася у бійках під час виборів, масових акцій протесту у різних містах країни та інших суспільно-політичних провокаціях. Але основним своїм досягненням неформали вважають забезпечення силового блоку прикриття Помаранчевої революції.

Ця вулична організація сформувалася на базі фанатських клубів «Динамо» (Київ). До її складу входять також активісти політичних сил ультраправої ідеології. Такі, наприклад, як «Тризуб імені Степана Бандери» і «Патріот України». Помічені в акціях «СІ-14» і так звані «бон-хеди» - члени вуличних неонацистських бандформувань.

За словами Киричука, це далеко не повний перелік неформальних організацій радикальної ідеології, на підтримку яких спирається ВО «Свобода». Складність боротьби з ними полягає у відсутності чіткої системи підпорядкованості одному лідеру. Простіше кажучи, керують такими організаціями формальні лідери, у разі арешту або затримання яких їхні місця відразу займають інші люди.

Всі бійці вищевказаних угруповань є вихованцями спортивних клубів. За словами Киричука, йому відомі п'ять «навчальних центрів», що вербують молодих людей, які займаються єдиноборствами. Один із них, найбільш великий, носить символічну назву «Terror Family». На даний момент цей клуб активно набирає атлетичних хлопців у «армію» вуличних бійців.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

308