В Україні реалізують проект з обов'язкового маркування упаковок ліків унікальним номером і двомірним кодом. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, повідомив сьогодні в ході прес-конференції голова Держлікслужби України Олексій Соловйов.

«З 1 січня 2013 року Європейський Союз запровадив програму індивідуального маркування ліків. Україна, як і ЄС, для того щоб запобігти надходженню фальсифікованих ліків, теж паралельно вводить подібні вимоги. У цьому році планується реалізація пілотного проекту за участю турецьких, індійських і українських виробників, а також аптечної системи. Якщо він буде вдалим, то Україна обов'язково перейде до 2017 року до подібного законодавства, як і ЄС», - повідомив Соловйов.

За словами Соловйова, маркування з унікальним номером на кожній упаковці дозволяє відстежувати й ідентифікувати лікарський засіб в режимі реального часу по всьому ланцюгу поставок - від виробника, дистриб'ютора до аптеки і лікувального закладу.

Всього, як повідомив Соловйов, за минулий рік Держлікслужбою було виявлено і надалі утилізовано близько 1,5 млн упаковок неякісних лікарських засобів на суму 55 млн грн.


Як раніше повідомляв ForUm, з 1 березня 2013 р. ввезення імпортних ліків на територію України можливе тільки за наявності виданого держорганом сертифіката якості.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович заявив, що уряд повинен активізувати роботу щодо забезпечення населення якісними і доступними лікарськими засобами.

Анастасія Піка,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

230