Законопроект, який знімає заборону на приватизацію об'єктів газової сфери України, в тому числі газотранспортної системи (ГТС), поки не буде розглянутий у парламенті. Про це в інтерв'ю РІА «Новости» заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

«Ми поки не бачимо достатньої кількості голосів у парламенті, щоб підтримати розгляд даного законопроекту», - сказав Єфремов.

За його словами, ухвалення даного документа може викликати неоднозначну реакцію в українському суспільстві, оскільки українці бояться здачі ГТС Росії. Тому, на думку Єфремова, найбільш прийнятним для України є створення тристороннього консорціуму за участю ЄС.

«Створення тристороннього консорціуму населення ще може зрозуміти, двостороннього - сприймається як ніби Україна віддала свою ГТС Російській Федерації, і сьогодні політично це буде сприйнято з негативом», - додав він.

Єфремов також повідомив, що подальша доля даного законопроекту буде вирішена в рамках засідання Погоджувальної ради лідерів фракцій Верховної Ради.

Уряд України перед травневими святами вніс до парламенту поправки до закону «Про трубопровідний транспорт», що виключають норму про заборону приватизації «дочок» «Нафтогазу» і передавальні рішення цього питання у відання уряду. Із закону також пропонується виключити норму про заборону відчуження, оренди об'єктів ГТС і передати вирішення цього питання також до компетенції уряду. Фракція правлячої Партії регіонів на минулому тижні запропонувала відкласти розгляд цього законопроекту для його подальшого доопрацювання.

Як раніше повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами та зберігання його у підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їх реорганізації.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266