У 2012-2013 роках відбувся якісний прорив українського законодавства на шляху до підвищення рівня відкритості та прозорості органів влади, створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства в Україні. Як повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка, таку думку він висловив сьогодні на засіданні Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Зокрема, була оновлена ​​законодавча база з питань діяльності інститутів громадянського суспільства, прийняті закони про громадські об'єднання, благодійність, протидію корупції, внесено зміни до законодавчих актів з реалізації державної антикорупційної політики, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, прийнято закон про адмінпослуги.

Згідно з повідомленням, віце-прем'єр-міністр зазначив, що поступово вдосконалюється робота органів виконавчої влади в напрямку забезпечення доступу до публічної інформації. Зокрема, цьому сприяє активна інформаційна та методична підтримка як з боку уряду, так і з боку громадських об'єднань.

«Разом з цим, лише трохи більше половини органів влади забезпечили створення та оприлюднення системи обліку публічної інформації, якою вони володіють. Також існує затримка з виконанням завдання з проведення громадського обговорення питання спрощення доступу громадян до інформації з важливих держреєстрів», - підкреслив віце-прем'єр.

Як зазначив Грищенко, незважаючи на те, що в регіонах активізувалася робота з відкриття зручних для громадян центрів адмінпослуг, все ще актуальним залишається питання збільшення кількості послуг, які надаватимуться такими центрами, впровадження єдиних стандартів їх роботи.

Як наголошується в повідомленні, під час засідання прийнято рішення про створення в рамках Координаційної ради шести робочих груп за відповідними напрямами реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Нагадаємо, Україна приєдналася до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2011 році. Партнерство «Відкритий уряд» - це міжнародна ініціатива, ініційована у 2011 році Бразилією, Індонезією, Мексикою, Норвегією, Філіппінами, Південною Африкою, Великобританією і Сполученими Штатами Америки. Ініціатива націлена на удосконалення державного управління через підвищення його прозорості та посилення в ньому ролі пересічних громадян, з використанням для цього можливостей інформаційних і комунікаційних технологій.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245