Дорогу Полтава - Кременчук перенесуть у рамках будівництва ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат», повідомив журналістам генеральний директор ТОВ «Біланівський ГЗК» Роберт Гаррік.

За його словами, доведеться переносити як автомобільну трасу, так і залізничне полотно.

«Через 4-5 років після старту розробки в зону впливу потрапляють і обидві дороги, що з'єднують Кременчук і Полтаву - залізна і автомобільна. Обидві вони будуть перенесені», - сказав він.

Гендиректор додав, що серйозні роботи з будівництва ГЗК почнуться не раніше, ніж через два роки. Він також зазначив, що першим із сіл, які підлягають відселенню у рамках створення кар'єра, стане с.Бондарі (Кременчуцький район), передає «Інтерфакс-Україна».

«Воно підлягає відселенню в перший рік розробки кар'єра. Ареал буде розширюватися поступово, і будинки будуть потрапляти в зону впливу поетапно», - пояснив він.

Всього програма відселення 14 сіл із зони впливу майбутнього кар'єра будівництва розрахована на 5 років.

Біланівський ГЗК заснований 7 грудня 2009 року. Обласна влада надала Біланівському ГЗК дозвіл на підготовку матеріалів погодження місця розташування Біланівського і Галещинського родовищ залізистих кварцитів.

Майбутній кар'єр ГЗК площею 6 тис. кв. км почнеться від залізничної станції «Потоки» і простягнеться на північ на 6 км. Запасів руди там більше 1 млрд тонн.

Біланівський ГЗК планує побудувати фінансова група народного депутата Костянтина Жеваго (позафракційний). У будівництво Біланівського ГЗК планується інвестувати близько 3 млрд доларів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

208