Кабінет Міністрів доручив спеціальній групі до липня вивчити вигоди від можливого вступу України до Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь).

Про це журналістам сказав урядовий уповноважений з питань співпраці з Росією та країнами Співдружності Незалежних Держав Валерій Мунтіян.

За його словами, він очолив роботу цієї групи.

Мунтіян підкреслив, що для вступу до Митного союзу Україна повинна бачити і розуміти вигоди, преференції, гарантії, компенсації і те, як це вплине на домовленості з іншими країнами, повідомляють «Українські новини».

«Ми ці питання обговорюємо, зважаємо. Визначив прем'єр-міністр термін: у нас ще місяць. Я очолюю цю групу... Група готуватиме варіант вступу України у Митний союз і Єдиний економічний простір. Якщо Україна вступить, то які вона буде мати реальні преференції», - сказав він.

За словами урядового уповноваженого, до роботи групи підключені вчені, ведеться робота щодо збору інформації і проводяться розрахунки за показниками у таких питаннях: у сільському господарстві, щодо валового випуску, за рівнем безробіття і зайнятості, з інвестицій та кооперації.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна розраховує, що її заявка на участь у Митному союзі у статусі спостерігача буде прийнята 29 травня на засіданні Вищої Євразійської економічної ради в Астані.

Віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко сподівається, що Вищий Євразійський Рада введе в статут Митного союзу статус спостерігача, на який претендує Україна.

Посол Росії в Україні Михайло Зурабов допускає, що Митний союз висуне Києву умови для набуття статусу спостерігача в цій організації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

201