Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року». Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

«Цією премією підтверджується велика соціальна роль книги і читання як фундаментальних чинників розвитку культури і духовності українського суспільства, формування в нашій державі суспільства знань. Ця почесна нагорода заснована для поглиблення високих традицій національного друкарства», - йдеться в повідомленні.

У номінації «За видатні досягнення в галузі художньої літератури» премія Президента України присуджена поетичній збірці лауреата Шевченківської премії Леоніда Череватенка «Закляте залізо», яка вийшла друком у видавництві «Часопис «Дух і Літера».

Український дослідник Олександр Пошивайло і Національний музей-заповідник українського гончарства стали лауреатами в номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» за видання, присвячене найбільшій і найціннішій у світі колекції глиняних мальованих мисок, виготовлених гончарами містечка Опішного.

Президентська премія за найбільше сприяння у вихованні підростаючого покоління присуджена вченим Петру Сасу з України і Гені Кіркене з Литовської Республіки, а також видавництву «Балтія-Друк» за книгу «Хотинська битва 1621 - битва за Центральну Європу».

Глава держави переконаний, що названі книжкові видання значно сприятимуть розвитку культури і мистецтв в Україні, формуванню інтелектуальності, моральності і патріотизму українського народу, особливо серед дітей та молоді.

«Лауреати премії - автори видання і видавець - отримають передбачену чинним законодавством винагороду», - зазначили в прес-службі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

561