Київська міська рада буде легітимною до моменту обрання киянами її нового складу. Таку думку висловив голова КМДА Олександр Попов.

«Це просто надумана тема. В українському законодавстві існує принцип безперервності влади: представницький орган виконує обов'язки до прийняття присяги новим складом», - сказав він.

Разом з тим Попов зазначив, що питання обрання Київради жодним чином не стосується роботи міської держадміністрації. Він пояснив, що кияни обирають представницький орган влади, а КМДА «як працювала, так і працюватиме», повідомляє «УНІАН».

Щодо можливої ​​дати виборів Попов зазначив, що рішення про це має ухвалити Конституційний суд, у якого є для цього повноваження.

Нагадаємо, термін повноважень депутатів Київради, обраних на позачергових виборах у 2008 році, завершується наприкінці травня цього року. Мер столиці Леонід Черновецький достроково склав свої повноваження ще 1 червня 2012 року. Його обов'язки виконує секретар Київради Галина Герега.

Чергові місцеві вибори в Україні заплановані на останній тиждень жовтня 2015 року.
9 березня в Конституційний суд України надійшло подання 48 народних депутатів про офіційне роз'яснення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», в якому йдеться, що «чергові вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією та законами України».

2 квітня Верховна Рада не підтримала у другому читанні проект постанови про призначення виборів у Києві. Документом передбачалося призначити чергові вибори в Києві на 2 червня 2013 року.

Разом з тим у Партії регіонів заявили, що чекатимуть висновку КС з приводу призначення київських виборів.

11 квітня КС перейшов до закритої частини засідання з розгляду справи щодо дати виборів у Києві.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

243