У Національному музеї історії України відкрилася виставка «1000 років українського друку», передає кореспондент ForUm'у.

Виставка є новим міжнародним масштабним проектом Національного музею історії України та Музею історичних і культурних реліквій родини Шереметьєвих. В експозиції беруть участь 15 провідних музеїв, архівів, бібліотек України та Росії. Географія проекту об'єднує історико-культурне надбання Москви, Санкт-Петербурга, Києва, Львова, Дніпропетровська, Чернігова, Запоріжжя.

Відкриваючи виставку, перший заступник міністра культури України Тимофій Кохан зазначив: «Унікальний цей проект не тільки тому, що ми вперше можемо побачити тисячолітню історію сфрагістики України, не тільки ще раз відчути, що Україна була складовою європейського культурного простору протягом багатьох століть. Головне, що ми долучили не лише наші музеї, а й російські».
 

Виставка не має аналогів не лише на українському, а й на пострадянському музейному просторі. На ній представлено понад 400 печаток, які відображають різні періоди культурного та історичного розвитку України та її державного життя протягом 1000 років.

Експозиція поділяється на п'ять тематико-експозиційних блоків, збудованих за хронологічним принципом. Кожен з них розкриває особливості розвитку українського друку на різних історичних етапах.
 

В експозиції широко представлені печатки київських князів, чиновників, духовенства. Вперше в Україні експонуються національні реліквії - державні печатки Війська Запорізького Низового - головні атрибути влади кошових отаманів.

Головною особливістю виставки є застосування сучасних IT-технологій. Кожен експонат представлений в електронному варіанті - його можна збільшити, подивитись в об'ємному форматі і прочитати про його історію. Виставка проходитиме з 24 травня по 17 листопада цього року.

Анастасія Піка,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

758