Президент США Барак Обама виступив з промовою, присвяченою майбутньому антитерористичної кампанії. Обама вперше публічно виклав політичні, юридичні та моральні аргументи, на яких, за його словами, базуватиметься антитерористична стратегія Сполучених Штатів.

«Ми повинні визнати, що джерела загрози змінилися, вони еволюціонували з часу першого удару по нашій території 11 вересня, - заявив президент Обама. - Америка перебуває на роздоріжжі. Ні я, ні інший президент не може обіцяти повної перемоги над тероризмом - ми ніколи не зможемо зжити зло, яке таїться у душах деяких людей, або нейтралізувати кожну загрозу нашому відкритому суспільству. Але ми можемо і повинні демонтувати терористичні мережі, які загрожують нам, і не дозволити набрати силу новим терористичним групам».

За словами президента, настав час відмовитися від поняття нічим не обмеженої «глобальної війни» з терором на користь тактики постійних чітко вивірених ударів з метою ліквідації терористичних мереж, які прямо загрожують Сполученим Штатам, повідомляє «Радіо Свобода».

Значна частина промови Обами була присвячена принципам ведення повітряної війни з терористами. США, швидше за все, будуть продовжувати покладатися головним чином на безпілотники для знищення членів терористичних організацій.

Президент наполягає на тому, що атаки з повітря на території інших країн законні, оскільки вони наносяться по тим, хто залучений у війну зі Сполученими Штатами. Але він запевнив, що практика застосування безпілотних літаків буде змінена. Рішення про повітряні удари будуть прийматися тільки на підставі ясної інформації про підготовлювані терористичні удари, їхніми об'єктами будуть конкретні люди, мета - запобігання випадкових жертв серед мирного населення. Атаки з повітря, за його словами, робляться тільки тоді, коли немає іншої можливості запобігти терористичній атаці.

Закінчив президент свою промову несподіваним символічним закликом до Конгресу відкликати резолюцію, прийняту через три дні після терористичних атак 11 вересня і яка заклала юридичний фундамент для ведення антитерористичної кампанії. Це так звана «Санкція на використання військової сили», згідно з якою президент отримав повноваження використовувати всі необхідні заходи для покарання організаторів атак і запобігання терористичних нападів на Сполучені Штати.

«Ця війна, як і інші війни, повинна закінчитися, - заявив Обама, - на це вказує історія. Цього вимагає наша демократія».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

167