У рамках виконання програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки Міністерство економічного розвитку і торгівлі готує низку інвестиційних проектів, які стосуються сільськогосподарського машинобудування, а також переробної галузі. Про це повідомив директор Департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку України Євген Олейников.

«Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки передбачено низку інвестиційних проектів як для розширення існуючого виробництва, так і для створення супутніх виробництв. Наприклад, на виробництво нової сільськогосподарської техніки, яка буде затребувана аграріями, на виробництво навісного обладнання. Крім того, передбачені проекти з розвитку системи виробництва дитячого харчування в Україні, також зав'язані на аграрний сектор. В принципі, у сумі ємність цього сектора може перевищити $3 млрд. Головне питання полягає в тому, наскільки дійсно ефективно ми готові розробляти ці проекти і потім їх реалізовувати, тобто наскільки ми в змозі реально оцінити ринок, його попит і сформулювати свою пропозицію», - розповів представник МЕРТ.

Нагадаємо, програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яка була затверджена урядом, передбачає стимулювання розвитку пріоритетних галузей економіки, серед яких і агросектор. Передбачається, що частину коштів для створення і модернізації виробництв надасть держава, частину - бізнес, можливо також надання держгарантій за кредитами на розвиток виробництва.

Питання про активізацію сільськогосподарського машинобудування також обговорювалося 22 травня поточного року між першим віце-прем'єр-міністром Сергієм Арбузовим і його білоруським колегою Володимиром Семашком під час засідання міжурядової змішаної комісії з питань торговельно-економічного співпрацю 22 травня 2013. Зокрема, Арбузов запропонував білорусам розширювати співпрацю у сільськогосподарському машинобудуванні.

«При достатньо великій та активній співпраці у галузі сільськогосподарського машинобудування ще існують значні резерви для його розширення. Сторонам необхідно розширювати співпрацю допомогою створення спільних виробництв. З урахуванням кон'юнктури ринку доцільно розглянути питання про розширення лінійки спільного виробництва тракторів «Білорусь» в Україні («Мінський тракторний завод» і «Укравтозапчастина»). А також узгодити параметри та умови розширення локалізації в рамках діючих складальних виробництв», - сказав Арбузов.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

181