Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт вважає, що звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко суттєво підвищить шанси України на підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом на саміті «Східного партнерства» у листопаді.

«На мій погляд, немає сумнівів, що якби пані Тимошенко була відпущена на свободу до проведення саміту у Вільнюсі, то це істотно поліпшило б перспективи підписання Угоди про асоціацію», - сказав дипломат в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що поки немає ніякої гарантії, що цей документ буде підписаний, ситуація залежатиме від того, наскільки Київ виконає необхідні умови.

«На даний момент обидва варіанти видаються можливими. Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана на саміті «Східного партнерства» у листопаді, але може статися і так, що цей документ підписаний не буде, адже поки немає ніякої гарантії підписання», - підкреслив посол.

На його думку, представники ЄС, які приймають рішення з даного питання, до цих пір не мають «тієї критичної маси впевненості», яка необхідна для підписання Угоди у листопаді.

«Така, у моєму розумінні, позиція багатьох країн-членів ЄС, і така на даний момент позиція британського уряду. Ми сподіваємося, що в наступні кілька місяців ми побачимо прогрес з питань, що викликають найбільшу стурбованість в ЄС», - зазначив Сміт.

Він нагадав, що Рада міністрів закордонних справ ЄС у грудні 2012 року озвучила рекомендації Україні, які включають три основних напрями: вирішення питань щодо виборів 2012 року, проблеми вибіркового правосуддя і виконання порядку денного асоціації Україна-ЄС.

«Європейські міністри чітко заявили, що вони очікують, цитую, «рішучих дій і відчутного прогресу в цих трьох сферах». Хочу підкреслити, що вони не давали якихось вузьких або персоналізованих рекомендацій, а скоріше, вказали на більш широкі сфери діяльності, в яких очікується прогрес», - зазначив британський дипломат.

Таким чином, за його словами, існує цілий комплекс питань, об'єднаних у три ключові сфери, які є предметом занепокоєння ЄС.

«Я не вважаю, що міністри закордонних справ ЄС шукають причини сказати «ні» Україні. Думаю, що, навпаки, вони намагаються знайти причини, щоб сказати «так». Але для того, щоб сказати «так», вони повинні побачити рішучі дії і відчутний прогрес», - резюмував посол.

Як повідомляв ForUm, у прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики йдеться, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє відчутний прогрес у вирішенні визначених Європейським союзом проблем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

311