Вісімдесятирічний альпініст із Японії Юїтіро Міура встановив новий рекорд як найстарший у світі підкорювач Евересту (Джомолунгми) - найвищої гори планети.

Міура вже двічі підкоряв Еверест - у віці 70 і 75 років. Своє чергове сходження він закінчив вранці 23 травня.

 
«Я зробив це! Ніколи не думав, що зможу покорити Еверест у віці 80 років. Це найкраще відчуття у світі, хоч я повністю вимотаний. Навіть у 80 я ще можу», - поділився Міура, зв'язавшись з вершини гори по супутниковому телефону зі своєю сім'єю.

Сходження на пік заввишки у 8848 метрів тривало близько восьми діб. Міура супроводжували його син, ще два японських альпініста і шість непальських провідників-шерпа. Останній ривок до вершини з табору на висоті 8500 м скелелази здійснили за сім годин. Підйом був ускладнений не лише віком, а й станом здоров'я Міура - раніше йому довелося перенести чотири операції з лікування аритмії серця.


 
 
Юїтіро Міура побив попередній рекорд, встановлений непальцем Бахадуром Шерчаном, який підкорив Еверест у віці 76 років. Втім, Шерчан, якому зараз 81 рік, має намір не дати Міура обійти себе і хоче здійснити сходження на Еверест вже наступного тижня.

Всього з моменту першого сходження на вершину, яке відбулося в 1953 році, Еверест підкорили близько 3 тисяч осіб.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

320