Народний депутат України, член фракції Партії регіонів, голова регламентного комітету Володимир Макеєнко констатує зловживання депутатами правом на створення тимчасових слідчих комісій у парламенті.

«У нас вже більше 40 постанов про створення слідчих комісій... Створюють слідчі комісії з якихось таких незагальнодержавних питань. Коли їх дуже багато, то падає їхня актуальність», - сказав він.

Макеєнко вважає за необхідне розробку окремого закону про слідчі комісії Ради, у якому чітко були б прописані права комісії та їхні обов'язки.

Також, на його думку, частина слідчих комісій економічного характеру поступово перетворюється на елемент шантажу і використовується депутатами у власних цілях, повідомляють «Українські новини».

Крім того, голова регламентного комітету вважає, що частина депутатів використовують слідчі комісії для власного піару і благоустрою життя.

«Кожен депутат, коли очолює слідчу комісію, це машина, кабінет, приймальня, секретаріат і все технічне забезпечення. Це теж правда. І все відразу це з'являється. Плюс візитка, плюс повага. Це стосується всіх комісій», - додав він.

У зв'язку з цим, на думку Макеєнка, необхідно якось регламентувати та унормувати роботу комісій і приводи для їх створення.

Нагадаємо, Рада вирішила розслідувати факти нападу на журналістів та їх побиття у Києві 18 травня, а також інші факти тиску на ЗМІ та перешкоджання професійній діяльності журналістів і створила відповідну комісію.

Головою комісії обрано депутата від фракції «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Віталія Ярему, а його першим заступником - депутата від фракції Партії регіонів Андрія Пінчука.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

170