Сьогодні, 22 травня, міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики на тему «Внутрішня торгівля та її нормативно-правове забезпечення».

У своєму виступі Прасолов зазначив, що очевидні диспропорції, що склалися у сфері торгівлі, уповільнюють розвиток внутрішнього ринку і порушують права та інтереси як покупців, так і виробників, а також продавців, особливо представників малого та середнього бізнесу.

Він повідомив, що у 2012 році рівень тіньової економіки до офіційного ВВП за методом «витрати населення - роздрібний товарообіг» становить 45%.

Так витрати населення на придбання товарів і послуг у 2012 році склали 1179,1 млрд грн, а оборот роздрібної торгівлі – 804,3 млрд грн, тобто різниця між витратами населення на придбання товарів і послуг, та обігом роздрібної торгівлі становила - 374,8 млрд грн, що і є джерелом «тіньового» обороту товарів та послуг, з яких податки не були сплачені.

Крім того міністр зазначив, що при обсязі роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб у 2012 році в 405,1 млрд грн, сплачено податків 30,7 млрд грн. При цьому фізичними особами-підприємцями, які здійснюють торговельну діяльність, при обсязі роздрібного товарообігу в 399,2 млрд грн, сплачено податків 3,8 млрд грн.

На думку Прасолова, у сформованій ситуації дуже важливим є прийняття розробленого Мінекономрозвитку проекту Закону «Про внутрішню торгівлю». У той же час він зазначив, що не менш ефективним може бути внесення змін до вже чинної нормативної бази.

«Дуже хотілося б, щоб у процесі дискусії вийти на спільну позицію всіх трьох груп інтересів - споживачів, виробників, і торговельних мереж, про те яким шляхом краще йти», - сказав Прасолов.

«На сьогоднішній день потрібно, нарешті, нормалізувати ситуацію у внутрішній торгівлі, зробити її більш цивілізованою, особливо в маленьких містах і сільській місцевості», - підкреслив міністр.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206