Понад 51,5 тис. осіб і 10,6 тис. одиниць техніки чотирьох профільних центральних органів виконавчої влади будуть задіяні для протидії пожежам у пожежонебезпечний період. Про це повідомив голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України, повідомляє прес-служба ДСНС.

У відомстві повідомили, що порядок створення такого міжвідомчого угруповання сил за територіальним принципом передбачений Планом протидії пожежам у природних екосистемах у 2013 році, який розробила ДСНС України. Зокрема, до цього угруповання входять сили і засоби Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, ДСНС та Державного агентства лісових ресурсів. Для ефективної реалізації Плану уряд сформував міжвідомчий оперативний штаб під керівництвом віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула.

За словами Болотських, оперативне реагування на пожежі в екосистемах складається з постійного моніторингу екосистем, залучення пожежно-рятувальних підрозділів до гасіння пожеж на початковій стадії їх виникнення для зменшення масштабів і матеріального збитку і комплексного застосування наземних та авіаційних сил і засобів.

Він зазначив, що вже зараз у регіонах, де прогнозується найбільша небезпека виникнення лісових пожеж, здійснюється чергування пожежної авіації від ДСНС - 4 вертольоти з водозливним пристроєм і 4 пожежні літаки, від Міноборони - 3 вертольоти з водозливним пристроями.

За словами голови ДСНС, авіація в такому масштабі використовується вперше, оскільки довела свою ефективність у реагуванні на надзвичайні ситуації.

Крім того, пожежники разом з правоохоронцями та громадськими активістами патрулюють місця відпочинку громадян і контролюють дотримання правил пожежної безпеки в лісах, у важкодоступних гірських лісових масивах чергують пожежні патрулі й пости Держлісагентства, за необхідності місцевими органами влади вводиться часткове або повне обмеження відвідування лісових масивів.

«Від рятувальників залежить дуже багато, але, на жаль, не все. Основною причиною виникнення пожеж в екосистемах залишається людський фактор, тому ми активно працюємо також у напрямку роз'яснювальної та профілактичної роботи з населенням, громадськими активістами, волонтерами», - зазначив Болотських.

У відомстві нагадали, що як правило пожежонебезпечний період у природних екосистемах України триває з квітня до кінця жовтня. До найбільш пожежонебезпечних регіонів віднесені Автономна Республіка Крим, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська та Черкаська області. Щорічно тільки в лісових масивах фіксується близько 2 тис. пожеж.

Як раніше повідомляв ForUm, Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути обережними у зв'язку з високим ризиком виникнення пожеж.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

530