Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов відзначає поступальне зростання торговельно-економічних відносин між Україною та Республікою Білорусь. Про це він заявив, виступаючи на 22-ому засіданні Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва під головуванням першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова.

«Показовим є вихід українсько-білоруського товарообігу на докризовий рівень. Так, товарообіг між Україною та Республікою Білорусь за останні три роки зріс більш ніж у два рази і за підсумками 2012 року склав 7,52 млрд дол США. За минулий рік товарообіг між країнами збільшився на 1,15 млрд дол., або на 18,1%», - підкреслив Прасолов.

Як наслідок, серед торгових партнерів України за підсумками 2012 року Республіка Білорусь за обсягом товарообігу посіла 2 місце серед країн СНД (після Російської Федерації) і 4 місце - серед країн світу

«Цю динаміку ми прогнозували, і вважаємо, що її необхідно не тільки зберегти, а й докласти зусиль для забезпечення подальшого зростання показників взаємної торгівлі», - каже Прасолов.

На думку міністра, торговельно-економічні відносини між країнами мають значний потенціал. При цьому серед пріоритетних напрямів їхнього розвитку можна виділити транспортну сферу, виробництво сільгосптехніки, агропромисловий комплекс.

Також Просолов відзначив кілька проблемних питань, які вже порушувалися на попередньому засіданні Комісії. Зокрема, потребує вирішення питання, що стосується термінів розмитнення української кондитерської продукції при імпорті з України. Адже, на жаль, сьогодні кілька компаній змушені призупинити дію контрактів з постачання, внаслідок чого українські виробники зазнають суттєвих збитків.

«Поряд з цим хочу зазначити, що на внутрішньому ринку Республіки Білорусь існує також кількісне обмеження, яке виражається у встановленні нормативу - 85% питомої ваги продажів білоруських кондитерських виробів. Таким чином, на частку України та інших імпортерів припадає лише 15%», - зазначив Прасолов.

«Разом з тим ми вважаємо, що ці питання можуть і повинні бути врегульовані, а сьогоднішнє спільне засідання Комісії сприятиме подальшому розвитку нашої співпраці», - додав міністр економічного розвитку і торгівлі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

193