Державна адміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниця» запропонує своїм пасажирам нові маршрути і рейси з введенням графіка руху пасажирських поїздів на 2013-2014 рр. Про це сьогодні під час брифінгу заявив начальник головного пасажирського управління «Укрзалізниці» Олександр Іванько.

«Щороку залізниці наприкінці травня вводять новий графік руху на рік. Це завжди приємно для пасажирів, оскільки починають курсувати спеціальні літні поїзди, які «Укрзалізниця» призначає у зв'язку з періодом масових відпусток і поїздок. У цьому році таких поїздів буде 93 склади, із них 75 поїдуть до Криму. Щодобова пропозиція місць у цих потягах у напрямку Криму складе більше 20 тисяч. І це тільки у додаткових літніх складах, не рахуючи поїздів цілорічного графіка», - підкреслив Іванько.

З 26 травня почне курсувати постійний денний потяг категорії Інтерсіті №159/160 за маршрутом Київ - Тернопіль - Київ, який менше ніж за 6 годин долатиме дистанцію у 486 км. По маршруту проходження поїзд робитиме зупинки на станціях Козятин-1, Вінниця, Хмельницький. Реалізація місць щойно призначеного потяга складає вже більше 30%.

За новими маршрутами Донецьк - Сімферополь і Харків - Сімферополь вирушать швидкісні двоповерхові електропоїзди виробництва Skoda Vagonka. А між Дніпропетровськом і Сімферополем почне курсувати швидкісний електропоїзд «Український експрес» виробництва Hyundai Rotem.

«Тепер жителі Лівобережної України зможуть скористатися швидкісними поїздами, щоб доїхати до місць відпочинку у Криму. Ми впевнені, що це вирішить питання з дефіцитом квитків», - зазначив Іванько. На всіх цих напрямках зберігаються і традиційні нічні поїзди.

На маршрутах Донецьк - Харків та Донецьк - Дніпропетровськ, де раніше курсували чеські поїзди, тепер їздитимуть склади з локомотивом, вагони яких обладнані сидячими місцями, системою кондиціонування і моніторами.

Продовжить курсувати поїзд №190/189 Київ - Суми («Столичний Експрес») та безпересадкові вагони за маршрутом Київ - Кіровоград.

Також будуть оновлені табло вокзалів (1 класу і позакласних) - тепер на них буде відображатися інформація про наявність вільних місць у пасажирських поїздах на поточний час.

В умовах постійного скорочення парку пасажирських вагонів «Укрзалізниця» робить максимально можливе, щоб не скорочувати кількість поїздів, зокрема, традиційних нічних складів. «Проте оновлення парку пасажирських вагонів вже давно стало найбільш актуальним питанням для пасажирів, яких обслуговує «Укрзалізниця». Ми сподіваємося, що цього року буде виконаний Національний план дій щодо впровадження реформ, і залізниці отримають нові вагони, закуплені за рахунок держбюджету», - повідомили у прес-службі відомства.

У прес-службі також підкреслили, що «Укрзалізниця» дотує із власних коштів поїздку кожного пасажира, тому державні вкладення у рухомий склад проводяться для збереження якості перевезень і збереження доступного рівня цін на них.

Нагадаємо, минулого року збитки «Укрзалізниці» від перевезень пасажирів склали 6,6 млрд гривень і були покриті за рахунок доходів від вантажних перевезень.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

262