Національний банк України в період з січня 2012 року по березень 2013-го реалізував 25 тисяч 835 інвестиційних монет на загальну суму 68,41 млн грн. Про це в інтерв'ю ForUm'у заявила заступник глави Національного банку України Віра Ричаківська.

«Тільки за I квартал 2013 року реалізовано 8 095 шт. інвестиційних монет на загальну суму 15,82 млн грн. (із золота - 2 264 шт. на суму 14,00 млн грн, зі срібла - 5 831 шт. на суму 1,82 млн грн), що на 16,2% монет більше, ніж за аналогічний період минулого року», - поінформувала Ричаківська.

За її словами, такі обсяги реалізації свідчать про зацікавленість населення у цій групі монетної продукції, яка є надійним засобом заощадження грошей та інвестування.

Вона також підкреслила, що НБУ проводить прозору цінову політику щодо операцій купівлі-продажу інвестиційних монет. «Ціни продажу інвестиційних монет розраховуються, виходячи з вартості металу в монеті, збільшених на розмір надбавки (премії). Закупівельні ціни на інвестиційні монети розраховуються, виходячи з вартості металу в монеті, збільшених на номінал інвестиційної монети», - розповіла заступник голови НБУ.

Також Ричаківська заявила, що сьогодні реалізацію і зворотний викуп інвестиційних монет здійснюють 38 уповноважених банків і всі територіальні управління Нацбанку.

«Крім того, з травня 2013 року вводиться передача інвестиційних монет уповноваженим банкам (ВАТ «Державний ощадний банк України», АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк», ПАТ «Банк Форум», ПАТ «ВіЕйБі Банк» та АТ «ІМЕКСБАНК») без попередньої оплати для реалізації фізичним та юридичним особам за цінами продажу НБУ», - підсумувала Ричаківська.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

214