Працівники Головного управління у боротьбі з організованою злочинністю МВС України затримали кримінального авторитета, який на території Київського залізничного вокзалу створив систему поборів, повідомляє прес-служба ГУБОЗ МВС України.

За даними правоохоронців, через своїх помічників авторитет отримував данину зі злодіїв, шахраїв, таксистів, маршрутників, підприємців, стихійних продавців і так званих квартирниць. У результаті кожен, хто отримував хоч якийсь прибуток біля вокзалу, був зобов'язаний віддати його частину. Він і його подільники також вимагали гроші з підприємців, які займаються міжміськими перевезеннями. Бізнесмени повинні були платити данину за неперешкоджання їхній законній діяльності. У разі незгоди блокувався транспорт, лунали погрози і проколювалися колеса.

Працівники ГУБОЗ до найдрібніших деталей спланували операцію з документування незаконної діяльності та затримання зловмисників. У результаті ліквідована верхівка злочинного середовища - організатор і його «права рука».

Щодо чоловіків розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.189 (вимагання, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Зараз зловмисники перебувають під вартою і їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до семи років.

Правоохоронці також проводять перевірку на причетність затриманих до інших злочинних схем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

145