Національна пресвітеріанська церква Шотландії дозволила ставати священиками особам, які перебувають в одностатевих шлюбах. Про це церква повідомила у прес-релізі на своєму сайті.

Рішення було прийняте одноголосним голосуванням 700 делегатів на генеральній асамблеї церкви Шотландії в Единбурзі. Прийняте рішення є компромісним, оскільки парафії можуть в індивідуальному порядку відмовлятися приймати у священики гомосексуалістів. Також такий священик повинен бути у церковному союзі зі своїм партнером.

Свячення священиків-геїв почнеться наступного року після того, як юридичний комітет церкви подасть до наступної генеральної асамблеї відповідний пакет документів.

У 2006 році церква Шотландії прийняла рішення щодо одностатевих шлюбів. Священикам дозволено на власний розсуд проводити церемонії з особами, які вступили в одностатевий шлюб. Це не є дисциплінарним проступком, при цьому священик може відмовитися від проведення такого обряду, пише «Lenta.ru»

Обговорення прав священиків-геїв активізувалося в Шотландії в 2009 році. Тоді генеральна асамблея церкви Шотландії дозволила свячення пастору Скотту Ренні, який був відкритим гомосексуалістом. Після цього дві конгрегації (церковні громади) залишили церкву на знак протесту. У 2011 році генеральна асамблея наклала тимчасовий мораторій на висвячення гомосексуалістів до прийняття остаточного рішення. Після цього в ході дебатів близько 60 парафій пригрозили відокремитися від церкви.

Церква Шотландії сповідує пресвітеріанство, напрям протестантського християнства. Прихожанами цієї церкви є 42 відсотки шотландців, або більшість віруючих жителів Шотландії.

Англійська церква повідомила, що дозволить висвячувати в єпископи представників духовенства із числа гомосексуалістів, якщо вони приймуть обітницю безшлюбності.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

255