Організаторам договірних матчів і футбольним корупціонерам загрожує довічна дискваліфікація. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході семінару з питань прозорості у спорті повідомив перший віце-президент Федерації футболу України Сергій Стороженко.

«ФФУ готує нові дисциплінарні правила, у яких окремою главою або групою статей будуть прописані правові норми, що встановлюють найжорсткішу відповідальність за дії, пов'язані з корупцією у футболі та договірними матчами», - сказав він.

Посилаючись на позицію президента УЄФА Мішеля Платіні щодо корупції у спорті, Стороженко підкреслив, що людина, замішана у корупційних схемах, пов'язаних з договірними матчами, буде довічно усунена від своїх обов'язків. «Якщо це футболіст - він ніколи не гратиме, якщо це арбітр - він ніколи не судитиме, якщо це керівник - він ніколи не буде довічно працювати», - сказав Стороженко.

Тим часом чиновник нагадав, що ФФУ у свій час підготувала законопроект, спрямований на боротьбу з корупцією і договірними матчами. Втім, Стороженко поскаржився, що законопроект перебуває на розгляді вже більше двох років, і остаточного рішення щодо нього досі не прийнято.

«Проект про внесення змін до Кримінального кодексу України складається з двох статей. У першій частині ми просимо встановити покарання до чотирьох років позбавлення волі за дії, спрямовані на організацію завчасно відомого, фіксованого результату матчу. У другій частині документа ми просимо встановити покарання у вигляді позбавлення волі до семи років за порушення, у яких задіяні офіційні особи або у матчах для неповнолітніх», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, Міжнародна футбольна федерація (ФІФА) та Інтерпол домовилися про співпрацю у боротьбі проти договірних матчів.

Європейський футбольний союз (УЄФА) під час щорічних зимових суддівських курсів, які проходять на цьому тижні у Римі, попередив європейських арбітрів про небезпеку та ризики, пов'язані з договірними матчами.

Поліція ЄС - Європол - провела масштабне розслідування організації договірних футбольних матчів як у Європі, так і в інших частинах світу, яке виявило близько 380 підозрілих матчів, включаючи дві гри у Лізі Чемпіонів, в Європі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

374