Відтепер в Україні всього за добу можна поставити правильний діагноз хворій тварині і, відповідно, попередити епідемію. Так, у Національному інституті ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук відкрилася сучасна лабораторія, покликана виявляти інфекційні захворювання сільськогосподарських тварин. Раніше подібної лабораторії в Україні не існувало.

Новий лабораторно-науковий центр працюватиме над виявленням збудників інфекційних захворювань сільськогосподарських тварин. Це дозволить запобігти зараженню людей і виникненню епідемій. Адже завдяки сучасному обладнанню правильний діагноз тварині можна поставити тільки за добу. Раніше ж аналізи доводилося відсилати до відповідних європейських лабораторій, що вимагало додаткових коштів і часу.

За словами голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимира Горжеєва, забезпечення стабільної епізоотичної ситуації залишається головним завданням очолюваного ним відомства. Її вдається зберегти благополучною завдяки дієвому державному ветеринарному контролю і заходам з недопущення занесення на територію України збудників особливо небезпечних хвороб тварин. Разом з тим, нова лабораторія посилить контроль над виявленням інфекційних захворювань тварин.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк неодноразово підкреслював, що в Україні налагоджена ефективна вертикаль установ Держветфітослужби. Це забезпечує постійний контроль, перш за все, над виявленням загальних для людини і тварин хвороб.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245