Сьогодні вранці фахівці Київського еколого-культурного центру провели операцію сторічного каштану Воїнственського, який росте на перехресті вулиць Богдана Хмельницького і Терещенківської, передає кореспондент ForUm'у.

Як розповів журналістам директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, проблемою старого дерева є занадто важкі стовбури (близько тонни кожен), які розходяться у різні боки і з часом можуть розірвати його.


 
Фахівці пов'язали стовбури каштана потужним капроновим тросом і залили олійною фарбою тріщину. Через деякий час її запломбують гіпсом і цементним розчином.

Як повідомив Борейко, після цієї процедури каштан проживе ще 200-300 років.


 
«Без операції цей каштан не дожив би до першої грози і розпався би на дві частини. Для старих дерев це дуже велика проблема. Ми вже лікували два трьохсотрічних каштана Петра Могили у Китаєві та каштан Шевченка у Видубицькому монастирі, тепер прийшла черга цього дерева», - зазначив Борейко.

Каштан Воїнственського є пам'яткою природи місцевого значення, який охороняється законом. Він названий на честь відомого захисника природи, професора М.Воїнственського. Це третє за давниною дерево у столиці.


 
Всього, за словами Борейка, у Києві потребують лікування ще близько 70 дерев.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

268