Законопроекти про перевибори до парламенту повинні бути прийняті не пізніше наступного пленарного тижня. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час брифінгу заявив глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Єфремов нагадав, що у ВР створено спецгрупу з напрацювання спільного законопроекту про повторні вибори народних депутатів України ВРУ VII скликання в деяких одномандатних округах у зв'язку з неможливістю встановлення достовірних результатів і підсумків виборів 28 жовтня 2012 року. «Якщо не будуть внесені нісенітниці, ми будемо голосувати (за спільний законопроект. - Ред.)», - уточнив політик.

Єфремов не виключив, що робоча група надасть законопроект вже на цьому тижні у четвер або в п'ятницю і додав: «У разі, якщо депутати не встигнуть, то наступного тижня парламент зобов'язаний прийняти законопроект щодо перевиборів, що надає право ЦВК призначити вибори в необхідних округах» .

Нагадаємо, уряд розробив нормативну базу для проведення повторних виборів до Верховної Ради України в одномандатних округах, в яких на попередніх виборах було неможливо встановити результати.

У результаті виборів до Верховної Ради України, які відбулися 28 жовтня 2012 року, обрано 445 народних депутатів.

5 листопада 2012 р. Центральна виборча комісія визнала неможливим встановлення достовірних результатів голосування в мажоритарних округах № №94, 132, 194, 197, 223.

6 листопада Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори депутатів Ради в цих округах.

23 квітня Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 54 народних депутатів України про перевибори у п'яти «проблемних округах».

Юлія Артамощенко, «

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

214