Пропозиція готівкової іноземної валюти у квітні перевищила попит на $118 млн, повідомила член правління, директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова. Востаннє чиста пропозиція валютної готівки була у плюсі ​​ ще у травні 2009 р., пише ділова газета «Капітал».

Більше того, квітнева тенденція збережеться і в травні. За словами Щербакової, з початку місяця чиста пропозиція вже досягло $100 млн. Це пов'язано, перш за все, зі спадом валютного ажіотажу у населення. Якщо рік тому українці щодня купували понад $100 млн, то зараз вони обмежуються сумою у $70 млн. Як змінилися обсяги продажів готівкової валюти, Щербакова не повідомила.

Такий спад пояснюється також сезонністю. «У першій половині року девальваційні очікування українців заспокоюються, і відтік валютної готівки з банків у руки населення знижується до нуля. А в другій очікування погіршуються, і відтік зростає», - розповідає головний економіст ІК Dragon Capital Олена Бєлан.

Нагадаємо, НБУ продовжив до 19 листопада дію обов'язкового продажу 50% валютної виручки і залишив у силі норму про скорочений період її повернення.

Як і передбачав «Капітал», Національний банк не став ризикувати стабільністю курсу гривні та обсягів золотовалютних резервів і прийняв рішення продовжити термін дії обов'язкового продажу валютної виручки. Відповідну постанову №164 правління Центробанку прийняло 14 травня. Іншою постановою - №163,-прийнятою у цей же день, Нацбанк зберіг термін повернення валютної виручки на період 90 днів. «Все націлене на те, щоб закріпити позитивні тенденції, які ми маємо у монетарній сфері. Це дозволить ринку бути більш прогнозованим і працювати у такому ж режимі, як зараз», - аргументувала рішення регулятора Щербакова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

176