Міністр закордонних справ Леонід Кожара визнає, що питання кримінального переслідування екс-прем'єра Юлії Тимошенко є найбільш проблемним у відносинах України і Європейського Союзу, зокрема, у перспективі підписання Угоди про асоціацію.

«А те, що стосується Тимошенко, я хочу сказати, що насправді сьогодні більшої проблеми України у відносинах з Європейським Союзом немає, більше того, ми могли б обговорювати десятки інших питань, але через те, що ця проблема надто політизована , ми змушені обговорювати так само і цю проблему», - сказав Кожара в п'ятницю, 17 травня, ввечері на телеканалі «Інтер».

Кожара підкреслив те, що термін «вибіркове правосуддя» недоречно вживати у даному контексті, оскільки він політологічний. При цьому міністр закордонних справ також заявив, що він не говорить про те, що від звільнення Тимошенко безпосередньо залежить підписання угоди.

«Я сказав, що Тимошенко є на сьогоднішній день найбільшою проблемою щодо 46 млн українців з Європейським союзом, це абсолютно точно, але ми говоримо сьогодні з Європейським Союзом про сотні питань», - заявив Кожара.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

9 травня 2012 року Тимошенко перевели із колонії у Центральну клінічну лікарню №5 (Харків), де вона перебуває до цих пір.

30 квітня 2013 року Європейський суд з прав людини визнав, що арешт і утримання колишнього прем'єр-міністра України Тимошенко під вартою є незаконним і політично мотивованим.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

650